Choď na obsah Choď na menu
 


Acai mania!!!

2. 3. 2011

                                                 

 

Obrázok

___________________________________________________________________________________________________

Acaimania Story

       Kde bolo tam bolo, za ôsmymi horami a za veľkými vodami v malebnej krajinke, nazývanej Slovensko, žili dvaja cestovatelia - surfisti Peter a Andrej. Okrem týchto záľub mali spoločné ešte jedno. Kamaráta Kamila, ktorý už dlhší čas žije v Brazílii. Často tam cestovali  nielen kvôli nemu ale aj pre krásu krajiny a skvelé vlny. Pri hľadaní tých najlepších vĺn raz objavili čarovné miesto na konci sveta – dedinku Sao Miguel do Gostoso. Ocitli sa v surfovom centre Paula, majstra Talianska vo windsurfingu, kde sa po prvý raz stretli s ovocím Acai. Vôbec nevedeli čo to je, ale Paulo im touto záhadnou vecou vyplnil každodenný jedálny lístok a to aj viackrát denne. Po dávke Acai sa cítili svieži, plní energie, oddýchnutí a na dlhý čas aj sýti. 
 
Po návrate na Slovensko s nadšením rozprávali o tejto exotickej  pochutine všetkým svojim známym, ktorí chceli Açai tiež vyskúšať. Po čase zistili, že nadobudnutú sviežosť a energiu strácajú a niečo im chýba. To bude určite Açai, povedali si. Všetci, čo ich poznali, boli zvedaví a chceli tento životabudič  tiež vyskúšať. Preto ich prehovárali, aby ho pri najbližšej ceste do Brazílie priniesli aj na Slovensko.
 
A tak sa opäť vybrali do amazonského pralesa, ale tentokrát spoznať Açai a dozvedieť sa o ňom čo najviac. Navštívili povodie Amazonky v štáte Para, miesto odkiaľ Açai pochádza. O jeho skvelej chuti už vedeli, no objavili aj jeho blahodarné účinky na ľudský organizmus a environmentálnu hodnotu. Brazílska ministerka životného prostredia povedala, že odkedy sa Acai zbiera, klesol výrub amazonského pralesa len v roku 2009 až o 40 percent. Po všetkých týchto informáciách sa Peter a Andrej do Açai beznádejne zamilovali. Po návrate na Slovensko sa dlho, predlho radili, až sa nakoniec rozhodli, že ho ukážu aj Európe a sprístupnia i ostatným ľuďom.
 
Nadšení veľkým plánom sa vybrali po prvé zásoby Açai. Do Brazílie však prišli počas uhorkovej sezóny, teda mimo sezóny zberu Acai. Aj napriek tomu mala ich cesta zmysel. Miestni indiáni im porozprávali svoje skúsenosti s touto zázračnou plodinou a rôzne fascinujúce príbehy o jej účinkoch. Navštívili aj niekoľko fabrík na spracovanie surovej bobule Acai. Pri nasledujúcej ceste do Brazílie už na Slovensko doviezli aj prvý kontajner mrazenej drene, ktorú tu miešajú podľa vlastného receptu s guaranou.  
 
Vznikla tak spoločnosť Açaimania Europe na čele s cestovateľmi Petrom a Andrejom. Príchod tejto uznávanej súčasti zdravého života všetci jej budúci fanúšikovia oslávili na veľkolepej párty s príznačným názvom „Spoznaj Acai“. Všetko sa udialo 9. júna 2010 v Eurovea. Açai chcel ochutnať každý, dokonca aj známe tváre šoubiznisu. Predstavitelia Açaimanie začali s jeho prezentáciou, navštevovali festivaly, športové akcie a kultúrno-spoločenské podujatia, ktoré sa konali nielen u nás, ale aj v Čechách a Poľsku, kde už má značka Acaimania zastúpenie. Tisíce ľudí tak spoznalo tento amazonský zázrak.
 
Dopyt po Açai je veľký, preto sa Açaimania stále rozrastá.  Pre veľký záujem sme rozšírili ponuku o sušené organické 100% Açai vo forme prášku. Neustále pracujeme na vývoji  vlastných receptov a ďalších produktov, aby sme Vám mohli priniesť tento zázrak prírody na Váš stôl.

Rok 2011 bude plný noviniek – džús Açaico, sušené Açaico, praktické balenie mrazeného Açaica smoothie pack na okamžitú konzumáciu, prívesky z amazónskeho pralesa z plodov Açai a veľa ďalších noviniek.

 

Copy by TU dozviete sa tu veľa nových vecí o "ASAJÍ" http://www.acaimania.sk/

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.